סטודיו אסאנה הוא בית לתרגול יוגה, וטיפוח שקט פנימי.

הוא ממוקם באיזור כפרי, בחיק הטבע, בצל עצי פקאן גדולים, כשברקע, ציוץ ציפורים שמרחיב את הלב.

בסטודיו שלנו שיעורי יוגה ומדיטציה - כלים יעילים לתרגול שמרחיב את התודעה, מאפשר להתחבר אל האדמה להרגיש את הגוף ולהכיר את עצמנו באופן עמוק יותר.

היוגה משקיטה את תנודות התודעה, מפחיתה את רעשי הרקע של המציאות הלוחצת ומאפשרת שהייה בקפסולת של זמן. אנחנו מתנתקים מהמסכים, הלחצים, המטלות, הביקורת ועוד, ומתוך הקשבה עדינה פנימה אל מי שאנחנו, אל הלב, מתחיל תהליך של שחרור וריפוי.

כל שיעור מתחיל בתרגול מיינדפולנס קצר : מדיטציית קשב פתוח מלווה בהפניית תשומת הלב אל הנשימה על מנת לאפשר לכם להתחבר באופן מלא, קשוב ועירני לסביבה בה אתם שוהים, ומשם, פנימה אל הגוף. כאן תמצאו אפשרות לשחרר כעסים, פחדים, תחושת לחץ וכו׳.

זוהי כמעט הצעה חתרנית במציאות בה אנו חיים, פשוט להיות.

 

התרגול בסטודיו מיועד למתחילים ולמיטיבי לכת : יוגה נשית, ויג׳נאנה, שיעורי ויניאסה ויין יוגה. בשיעורי היוגה הנשית נציע פתרון לבעיות ברצפת האגן ונחווה תרגול שמותאם לגוף האישה. שיעורי הויג׳נאנה וויניאסה הם שיעורים דינאמיים עם דגש על חיבור לאדמה, השתרשות וצמיחה וטכניקות נשימה שונות, ובשיעורי יין יוגה נחווה תרגול איטי וממוקד ונשהה זמן ארוך בתנוחות. 

הבחירה בדרך היוגה פירושה נטילת מחוייבות ואחריות ודורשת התמדה. משיעור לשיעור, תתחברו אל שרירי הליבה, תפתחו גמישות, כוח, יציבה מדוייקת, ובעזרת התנועה והנשימה, תוכלו להקל על כאבים ובעיות במפרקים, לחוש רווחה שלווה ורוגע.

מורי הסטודיו: מתן אשכר | קרן יחזאלי גולדשטיין  | ענת רונקו | להלי ארליך | יעל אוליבר | מרב סבירסקי

על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על יוגה?

 

מדברים על זה שיוגה היא מסע שתחילתו בהנחת הגוף על מזרון התרגול, תשומת הלב שמופנית אט אט אל הנשימה, אל עבר רצפים של תנוחות שנוצרות ומתהוות בכל פעם מחדש, וסופו בכמה דקות של התכנסות פנימה וסיכום חרישי של המפגש בין הגוף לתודעה. 

מדברים גם על אותיות (אסאנות) , מילים (סיקוונסים) ומשפטים שמתחברים לכדי סיפור שלם ומאפשרים לנו חיבור פנימי שקורא לנו לצאת מאיזורים מוכרים ולפגוש את עצמנו באופן אחר : הגוף שלנו משתנה מדי יום. הוא גמיש ומתוח, רפוי ודרוך, מגיב וסופג את התנועה, הוא קשוב לנשימה ומנותק ממנה, מתמסר, מפתיע, לעיתים לוקח סיכון. האימון הופך למעבד להציץ מדי פעם בטבע האמיתי שלנו - החופשי והפראי, הסמוי מהעין, של הגוף והנפש. 

 

כשמדברים על יוגה מתכוונים לחזרה הביתה - דרך עבודת השרירים, השלד בתנועה מעגלית במרחבי העולמות הפנימיים שלנו, ועל האפשרות, מדי פעם, לשכוח את עצמך.

ֿ

נראה שלהשראה שנוצרת במהלך השיעור יש מקום גם מחוץ לגבולות המזרון, וזו מהדהדת אל מערכות היחסים שאנו מקיימים לאורך היום עם משפחתנו הקרובה והרחוקה, עם השכן בחדר המדרגות והקופאית בסופרמרקט. 

כשאנחנו בטוב, אנחנו פנויים להפנות את תשומת הלב שלנו אל עבר קשרי הגומלין הסמויים והעדינים שמתקיימים בין כל היצורים החיים בעולם שלנו ולחשוב במושגים של אכפתיות אמפטיה וחמלה. נראה שהדרך הזו, דרך היוגה, צופנת בחובה אפשרויות לעולם טוב יותר ולנו יש את הזכות להציע אותה. 

מתן אשכר

מורה בכיר לויג׳ננה, ויניאסה

מנחה סדנאות, כנסים וסמינרים בארץ ובעולם מזה 17 שנה

משלב בין עולם היוגה ושיטות כגון רולפינג, שיאצו, צ׳י קונג ופלדנקרייז. 

מטפל גם בכאבים כרוניים ופציעות ספורט.

ענת רונקו

מורה בכירה ליוגה

״כשהכרתי את הויג'נאנה יוגה, הרגשתי מיד שמצאתי בית.

אימון שמאחד תחת קורת גג אחת את כל האספקטים שיקרים לליבי ושביחד הם היוגה.

זהו אימון מדוייק, אינטיליגנטי, קשוב ורגיש ואני מרגישה בת-מזל שדרכי הובילה אותי למפגש עם השיטה הזאת ועם המורות שלי אורית סן-גופטה ונגה ברקאי״.  

 

בוגרת קורס מורים בכירים לויג'נאנה יוגה עם נגה ברקאי,  בוגרת השתלמות בהוראת היוגה לנשים בהריון ולאחר לידה עם עינב פיאט. 

 

״למה אני מתרגלת יוגה?

האימון מחבר פנימה, מאזן ריגשית, מעורר ומצליל את התודעה, נותן בהירות. האימון מלמד אותי לנוע בעולם מתוך גמישות של התודעה ושל הגוף. ועם הגמישות הזאת התנועה במרחב הפנימי והחיצוני היא קלילה וחופשית יותר ומלאה בשמחה״.

קרן גולדשטיין יחזקאלי

מורה בכירה ליוגה נשית

מתרגלת ותלמידה בדרך היוגה כבר 25 שנה.

מורה בכירה ליוגה נשית,

משלבת בשיעורים גישת שונות מעולם היוגה ובעיקר ויניאסה.

תלמידה של מירה ארצי פדן ובמאית תקליטורים לתרגול ביתי של יוגה. 

Please reload