10:30 - 12:00

ענת רונקו

בהרשמה מראש

ויג׳נאנה
קורס מתחילים

08:15 - 10:15

להלי ארליך

ויג׳נאנה העמקה

יום שישי

יוגה שיקומית

09:30 - 11:00

מירב סבירסקי

מדיטציה

19:00 - 20:00 

קרן גולדשטיין

(תשלום בדאנה)*

08:00 - 09:15

מירב סבירסקי

ויג׳נאנה לכולם

יום חמישי

יום רביעי

ויג׳נאנה לכולם

19:00 - 20:30

ענת רונקו

יום שני

ויג׳נאנה לכולם

08:00 - 09:15 

ענת רונקו

ויג׳נאנה לכולם

19:30 - 21:00 

יעל אוליבר

יוגה לכולם

19:30 - 21:00

קרן גולדשטיין

יום ראשון

יוגה נשית

08:00 - 09:15

קרן גולדשטיין

* תשלום בדאנה:

נתינה ע״פ היכולת ונדיבות הלב במסורת הבודהיסטית

** השיעור של להלי בימי שישי פעם בשבועיים בין השעות 08:30 10:00

יוגה נשית

שיטת התרגול מציעה זווית חדשה להבנה וחוויה של היוגה לא רק דרך התנוחות השונות, אלא גם כלים מיוחדים שמתאימים לנשים במעגלי החיים השונים שלהן.

 

במשך שנים רבות, תרגול היוגה היה מותאם לגוף הגברי - מבנה האגן, הכתפיים ועוד הינם שונים מאד מגופה של אישה . שבנוסף להבדלים הפיזיולוגיים החיצוניים, נתונות לשינויים הורמונליים לאורך כל חייהן. מתוך כך נולד הצורך לתת מענה נקודתי לחוויות שנשים עוברות במהלך חייהן.

ביוגה הנשית קיימת התייחסות מיוחדת לרחם בהיותה ״מחסן״ הזיכרון של הגוף שלנו, מיכל המכיל בתוכו חוויות, תחושות, זכרונות, אינטואיציה ועוד. במהלך התרגול אנו חוזרות שוב ושוב אל אותו מרחב מכיל סוד, מרכז שמכיל בתוכו את רזי היצירה, היצר והתשוקה.

גם שרירי קרקעית האגן הם מרחב גופני אליו נשוב עוד ועוד במהלך התרגול. על פי היוגה הנשית, מדובר בקהילת שרירים התומכת ומייצבת את איברי האגן והגב התחתון ומאפשרת על ידי איסוף עדין ומודע, טווח תנועה בטוח בגוף, שמירה על הגב מתוך תנועה יציבה וחיבור פנימי עמוק.

כמו כן נשים יכולות להתמודד טוב יותר בעזרת תרגול היוגה הנשית עם המחזור החודשי, עם בעיות פוריות, עם תופעות כמו מיגרנות חוזרות או עם תנודות במצב הפיזי והמנטלי המאפיינות את גיל המעבר.

השפעת ההורמונים מורגשת מאד בחוויה הגופנית, הנפשית והרגשית, אצל רוב הנשים. אנו לומדות במהלך התרגול להכיר בהשפעתם לאורך השנים, מתרגלות תנוחות ונשימות אשר עוזרות להסדיר את הפעילות ההורמונלית.

יוגה נשית מחוברת לאינטואיציה פנימית. בעזרת תרגול פרנאימה (נשימה) ממוקד, הנשימה מייצרת גשר בין הגוף לתודעה שמאפשר הקשבה מחודשת אל הגוף, זיהוי רגשות, ושינוי דפוסי חיים.

היוגה הנשית פותחה בארץ על ידי מירה ארצי פדן. כיום מונה קהילת המורות כ300 נשים, בכל רחבי הארץ. 

ויג׳נאנה יוגה

ויג'נאנה יוגה מעמידה בבסיס האימון את השאיפה לבהירות פנימית הנובעת מהתנסות אישית, ושמה דגש מיוחד על תרגול שמטפח את ההקשבה הפנימית. זהו אימון של התודעה ושל הגוף, החותר לפשטות תוך חיפוש אחרי דיוק ביציבה ובנשימה מתוך מבט צלול ורחב.

 

האימון מבוסס על ארבעה מרכיבים: ישיבה שקטה, פראנימה (תרגילי נשימה), תנוחות היוגה (Asana) ולימוד המסורת הכתובה של היוגה. כל אלה מבוצעים תוך התמקדות בשבעת העקרונות של האימון: הרפיה, תודעה שקטה, כוונה, השתרשות, חיבור, נשימה, התרחבות.

 

ההתמקדות בשבעת העקרונות מאפשרת להיות קשובים פנימה, ומבפנים לראות, להבין ולפעול בעולם במיומנות. היבט ייחודי נוסף של הויג'נאנה יוגה הוא התמקדות בעשרת הואיוס במהלך התרגול.

 

ויג'נאנה יוגה נוסדה בשנת 2003 על ידי אורית סן-גופטה.

Please reload

כתובת הסטודיו: בית התרבות, סביון. נתיב היובל 1

טלפונים ליצירת קשר:

קרן 054-6803123

ענת 054-6500264

©2018 by Asana creative yoga studio. created bymilli

  • Asana יוגה ומדיטציה