יום ו׳, 08 ביוני | Savyon

להעיר את סוסי הפרא

מפגש כתיבה ויוגה תרגול משולב של יוגה וכתיבה, מתאים גם למי שלא מתרגל/ת יוגה וגם לחסרי נסיון בכתיבה
ההרשמה סגורה
להעיר את סוסי הפרא

זמן / מקום

08 ביוני 2018, 21:00 – 09 ביוני 2018, 0:00
Savyon, Savyon, Israel

אודות הארוע

להעיר את סוסי הפרא

מפגש כתיבה ויוגה

החיים של רובנו מתקיימים בתוך מערכת חוקים וכללים שמכתיבים החינוך, המצפון, החברה, התקופה... אולם בכל אחד ואחת מאיתנו, חבוי גם איזה סוס פרא קדמוני שמציית לחוקים אחרים. מערכת השיקולים שלו אינה הגיונית או מודעת - הוא מזהה סכנה לפי הריח, הוא מסוגל לדהור למרחקים רק מכוח התשוקה והסקרנות, והוא מחבר אותנו לחכמה אינטואיטיבית עמוקה.

גם ליוגה ולכתיבה יש כללים - יש אותיות ומילים (אסאנות), שמרכיבים ביחד משפטים (סקווניסים של תנועה) יש כללי ניקוד ותחביר שיוצרים ביחד משמעות, ומתחברים לסיפור שלם.

תרגול היוגה, כמו גם הכתיבה, מאפשרים לנו חיבור עמוק פנימה ואפשרות להיכרות וקשב מחודש: הגוף שלנו משתנה מדי יום - הוא גמיש ומתוח, רפוי ודרוך, מגיב וסופג את התנועה, הוא קשוב לנשימה ומנותק ממנה, מתמסר, מפתיע, ולוקח סיכון. כך גם בכתיבה : מילים שלא ידענו שקיימות בתוכנו, נשפכות על הדף ברגע של שחרור, מרחיבות את התודעה.

במפגש ייחודי זה, מזרן התרגול ודפי הכתיבה יהפכו להיות לנו למעבדה, בעזרתם נוכל לבדוק את גבולות החופש הפראי, הסמוי מהעין, של הגוף והנפש.

מנחות:

שגית אמת - סופרת ומחזאית. מחברת הרומן "ימים לראות" (הוצ' ידיעות ספרים 2017), "השחר של גאיה" (הוצ' כתר 2000). זוכת פרס "זאב" ופרס ע"ש לאה גולדברג לספרות. מנחת סדנאות כתיבה ומלווה תהליכי כתיבה באופן פרטני. www.sagitemet.co.il

קרן יחזקאלי גולדשטיין - מורה בכירה ליוגה נשית ומתרגלת שיעורי ויניאסה יותר מ- 25 שנים. בעלים של ״Asana״ סטודיו ליוגה ומדיטציה בסביון, במאית קולנוע וטולויזיה kereny70@gmail.com

ֿ

מה בסדנה :

תרגול משולב של יוגה וכתיבה, מתאים גם למי שלא מתרגל/ת יוגה וגם לחסרי נסיון בכתיבה.

נא לבוא עם מזרון יוגה (אם יש) ובגדים נוחים לתרגול. המפגש כולל כיבוד קל.

מתי : יום שישי 8.6 בין השעות 9:00-12:00

בית התרבות סביון, רח׳ נתיב היובל 1.

עלות : 180 ₪ (במזומן או בצ׳ק ביום הסדנה)

בהרשמה מוקדמת עד 22/5 - 160 ש״ח

לפרטים נוספים והרשמה :

שגית 052-8368795 sagitemet@gmail.com

קרן 054-6803123 kereny70@gmail.com