בסטודיו שלנו שיעורי יוגה ומדיטציה, המציעים כלים יעילים לתרגול שמרגיע ומרחיב את התודעה, מאפשר להתחבר אל האדמה, להרגיש את הגוף ולהכיר את עצמנו באופן עמוק יותר.

 

היוגה משקיטה את תנודות התודעה, מפחיתה את רעשי הרקע של המציאות הלוחצת ומאפשרת שהייה במרחב של זמן.

היוגה מציעה לנו להתנתק לרגעים מהמסכים, הלחצים, המטלות, הביקורת ועוד, ומתוך הקשבה עדינה פנימה אל מי שאנחנו, אל הלב, מתחיל תהליך של שחרור וריפוי.

 

כל שיעור מתחיל בתרגול מדיטציה קצר : הקשבה מלווה בהפניית תשומת לב אל הנשימה על מנת לאפשר חיבור שלם יותר, קשוב ועירני לסביבה, ומשם פנימה אל הגוף.

כאן תמצאו אפשרות לשחרר כעסים, פחדים, תחושת לחץ וכו׳.

 

זוהי כמעט הצעה חתרנית במציאות בה אנו חיים, פשוט להיות.

 

התרגול בסטודיו מיועד למתחילים ולמיטיבי לכת

בשיעורי היוגה הנשית נציע פתרון לבעיות ברצפת האגן ונחווה תרגול שמותאם לגוף הנשי. שיעורי הויג׳נאנה הם שיעורים דינאמיים עם דגש על חיבור לאדמה, השתרשות וצמיחה וטכניקות נשימה שונות.

 

הבחירה בדרך היוגה דורשת התמדה.

משיעור לשיעור, תתחברו אל שרירי הליבה, תפתחו גמישות, כוח, יציבה מדוייקת, ובעזרת התנועה והנשימה, תוכלו להקל על כאבים ובעיות במפרקים, לחוש רווחה שלווה ורוגע.

 

מורי הסטודיו: מתן אשכר | קרן יחזאלי גולדשטיין  | ענת רונקו | להלי ארליך | יעל אוליבר | מרב סבירסקי

על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על יוגה?

 

מדברים על זה שיוגה היא מסע שתחילתו בהנחת הגוף על מזרון התרגול, תשומת הלב שמופנית אט אט אל הנשימה, אל עבר רצפים של תנוחות שנוצרות ומתהוות בכל פעם מחדש, וסופו בכמה דקות של התכנסות פנימה וסיכום חרישי של המפגש בין הגוף לתודעה. 

מדברים גם על אותיות (אסאנות) , מילים (סיקוונסים) ומשפטים שמתחברים לכדי סיפור שלם ומאפשרים לנו חיבור פנימי שקורא לנו לצאת מאיזורים מוכרים ולפגוש את עצמנו באופן אחר : הגוף שלנו משתנה מדי יום. הוא גמיש ומתוח, רפוי ודרוך, מגיב וסופג את התנועה, הוא קשוב לנשימה ומנותק ממנה, מתמסר, מפתיע, לעיתים לוקח סיכון. האימון הופך למעבד להציץ מדי פעם בטבע האמיתי שלנו - החופשי והפראי, הסמוי מהעין, של הגוף והנפש. 

 

כשמדברים על יוגה מתכוונים לחזרה הביתה - דרך עבודת השרירים, השלד בתנועה מעגלית במרחבי העולמות הפנימיים שלנו, ועל האפשרות, מדי פעם, לשכוח את עצמך.

ֿ

נראה שלהשראה שנוצרת במהלך השיעור יש מקום גם מחוץ לגבולות המזרון, וזו מהדהדת אל מערכות היחסים שאנו מקיימים לאורך היום עם משפחתנו הקרובה והרחוקה, עם השכן בחדר המדרגות והקופאית בסופרמרקט. 

כשאנחנו בטוב, אנחנו פנויים להפנות את תשומת הלב שלנו אל עבר קשרי הגומלין הסמויים והעדינים שמתקיימים בין כל היצורים החיים בעולם שלנו ולחשוב במושגים של אכפתיות אמפטיה וחמלה. נראה שהדרך הזו, דרך היוגה, צופנת בחובה אפשרויות לעולם טוב יותר ולנו יש את הזכות להציע אותה.